Vendégsikerek az idei első fordulóban

2016. január 14.

A ZTE RK volt a házigazdája, a torna rendszerben zajló férfi röplabda NB II-es bajnokság harmadik fordulójának. A tornán a szombathelyi SzoESE és a fehérvári Felsővárosi Di Angelo csapatai mérkőztek egymással. Mind a két ellenfél nagyon készültellenünk, mert az előző fordulókban mindkettőjüket sikerült legyőzni a fiúknak. Az várható volt, hogy minimális különbségek fognak dönteni egyik, vagy másik csapat javára. A ZTE RK-nak nem indult jól a forduló, ugyanis az utolsó edzésen a csapat első számú feladója Horváth Richárd eltörte a kezét, amit műteni kellett és ez valamelyest rányomta a bélyegét a mérkőzésekre.  A fiúk a körülményekhez képest is jól teljesítettek és mindkét mérkőzésükön kiélezett csatában maradtak alul ellenfelükkel szemben. A nyitó mérkőzésen a szombathelyiek ellen 3-1 arányban kikaptak a hazaiak, míg a másik mérkőzésükön a fehérváriak ellen rövidítésben maradtak csak alul 3-2-re.

Eredmények:
1. ZTE RK - SZoESE Sprint  (Szombathely)  1 : 3 (17,-20,23,20)

2. SZoESE Sprint  (Szombathely)  - Felsővárosi Di Angelo (Székesfehérvár) 3 : 0 (24,23,22 )

3. Felsővárosi Di Angelo (Székesfehérvár) - ZTE RK 3 : 2  ( 23,-24,-18,21, 13 )  102 perc

A ZTE RK mindkét mérkőzésen  a Markó G.,  Koós K. Molnár B. Németh B. Gyenes Z., Bognár Á,  Csere:  Dibusz M., Kovács R., Horváth D. Libero: Légrádi Á  Edző: Domokos Lajos összeállításban szerepelt.

Csapatunk a következő fordulóban, január 30-án Szombathelyre látogat, ahol a SzoESE és a Szeged lesz az ellenfele.