Voltak jó periódusaink

2021. október 12.

Az idei szezon első hazai találkozóján a MÁV Előre Akadémia fiataljait fogadtuk.

ZTE RK : MÁV Előre Akadémia 0:3 (-14,-23,-16)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Sportcsarnok, Jv: Nagy, Sík

ZTE RK: Ekler Á., Horváth R., Németh B., Molnár B., Simon L., Németh P. Csere: Légrádi Á., Markó A., Major B., Cieloszyk R. Edzők: Domokos Lajos és Markó Gábor

Határozottan, és eredményesen kezdte a mérkőzést a fehérvári csapat. A játszma elején még partiban voltunk, de 12:8 után elkapta a fonalat a vendégcsapat, és ellépett 22:12-re. Innen már csak idő kérdése volt a játszma megnyerése. A második szettben kiegyenlítetté vált a játék. A fiúk 22:21-ig még vezettek is, de a rutintalanság kiütközött és végül, ha minimális különbséggel is, de ezt is hozták a vendégek. A harmadik játszmára megváltoztattunk a felálláson, ami inkább zavart okozott a játékban, mint változást, így maradt a tisztes helytállás.

Domokos Lajos: -Nem tudtunk előre lépni az előző héthez képest. Rengeteget kell gyakorolnunk, még alapvető dolgokat is, úgy mint blokkolás, és nyitásfogadás. Ha ezeket stabilabbá tesszük, jön majd a játszmagyőzelem is, és remélem, előbb-utóbb a győztes mérkőzés is.