Visszavágtunk a Győrnek

2018. március 12.

Közvetlen riválisunkhoz, a Győrhöz utaztunk az NB II-es röplabda bajnokság soron következő fordulójában. Szerettünk volna visszavágni a hazai vereségért, amit a fiúk maximálisan átéreztek és megalkuvást nem tűrően küzdve legyőzték a házigazdákat.

SZESE GYŐR - ZTE RK 0:3 (23, 22, 16)

Győr, SZESE edzőcsarnok

ZTE RK: Göczi R., Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Németh B., Gyenes Z. (liberó), csere: Kiss G., Gellén M., Büki B., Légrádi Á. (liberó), edző: Domokos Lajos

Munkahelyi elfoglaltságok miatt nem tudott a komplett keret elutazni Győrbe, de szerencsére ez a mutatott játékon nem látszott. A kezdeti pár pontos győri előnyt hamar egalizálta a ZTE és innentől már végig irányította a mérkőzést. Állandósult a 3-4 pont előny, így nyugodtan tudtuk a támadásokat előkészíteni. Egy-egy hiba, ha becsúszott, akár a fogadásba, akár az ütésbe, nem okozott gondot, mert a hazaiak nem tudták kihasználni a hibáinkat. Nyitásrontást alig vétettünk a három szett alatt, tehát az ellenfél alig kapott ingyen pontot. Határozottan támadtunk és jól védekeztünk a csapatszinten. A harmadik szettre teljesen elvesztette az önbizalmát a Győr, így alakult ki a tetemesebb különbség. Ezen a mérkőzésen egyszerűen nem volt gyenge pontja a csapatnak.

Domokos Lajos:- Visszavágásra készültünk és a fiúk igazán kitettek magukért. Az első pillanattól kezdve remek összhangban játszottunk és csapatszinten is jól teljesítettünk.

Méltó választ adott a ZTE az őszi hazai vereségért. Ezzel a győzelemmel továbbra is nyílt a csoport elsősége a másodosztály csapatai között.