Veretlenül zártuk a rájátszást

2021. április 27.

A férfi röplabda NBII Nyugati rájátszásában már az elmúlt fordulóban eldőlt, hogy a ZTE RK a bajnok. Az utolsó mérkőzésnek a tétje az volt, hogy veretlenek maradunk-e?

Gödöllő RC: ZTE RK 1:3 (-20, 21, 22, 22)
Gödöllő, Jv: Dunszt, Csikós

ZTE RK: HORVÁTH R., SZABÓ G., MOLNÁR B., TOMPA D., KOÓS K., HORVÁTH H., csere: NÉMETH B., GYENES Z., KARAMÁN Á., LÉGRÁDI Á. (liberó), edző: Domokos Lajos és Markó Gábor

Az elmúlt heti csapattal kezdtünk, de ez most nem működött olyan olajozottan, mint a TFSE ellen. 13:7-re ellépett a Gödöllő, de 17:17-nél kiegyenlítettünk. Itt mintha a fiúk ellőtték volna az összes puskaporukat és a hazaiak újból tetemes előnyt építettek ki, és biztosan hozták a szettet. A Gödöllő ott folytatta, ahol az előző játszmát abbahagyta, és a szett közepén 16:8 volt a javukra. Ekkor szinte varázsütésre változott a játék képe, és 17:17 után sikerült lendületbe jönnünk és hozni a fontos szettet. Továbbra sem adta fel a házigazda, mindenképpen győzni szerettek volna az utolsó bajnokin, így minden pontért hatalmas csata folyt a pályán. Végül is érvényesítettük a nagyobb rutinunkat, a fiatalabb, és kiegyensúlyozatlanabb csapat ellen és veretlenül zártuk a rájátszást.

Domokos Lajos: -Küzdelmes mérkőzés volt, a hazaiak egy percre sem adták fel. A lényeges dolgok már az előző fordulóban eldőltek, így ez a győzelem már csak hab volt a tortán.