Van hova fejlődnünk

2021. május 06.

A Dr. Kotsis Attiláné U15 Országos Gyermek Bajnokság III. osztály helyosztóját (7-9. hely) Balatonfüreden rendezték. A ZTE RK kettő, a röplabda akadémián pallérozódó csapattal került szembe (több edzés, nagyobb merítési lehetőség), mely előre vetítette, hogy nehéz dolgunk lesz.

Az első mérkőzést az ÉDRA csapatával játszottuk. A lányok bemelegítéskor megszeppenve szemlélték a fizikai és magasságbeli fölényben lévő ellenfelet. Meglepetésre bátor játékkal rukkoltak ki lányaink. Kemény és pontos nyitásokkal, jó fogadással, 3-4 ponttal elléptünk az ellenféltől. Sajnos 10-10-nél utolértek bennünket. A lányok elkezdtek kapkodni, sokat hibáztak, így az ÉDRA 25:15-re behúzta az első szettet. A második játszmában a második sor lépett pályára. Küzdöttek becsülettel, ez a tisztes eredmény eléréséhez volt elegendő. A harmadik játékban egy-két labdamenet erejéig megmutattuk valós tudásunkat, de a vége sima lett.

ÉDRA – ZTE RK 3:0 (25:15; 25:7; 25:16)

A második mérkőzést a már egy győzelemmel rendelkező, önbizalomtól duzzadó Balatonfüreddel játszottuk. Az első játszmában ötletesen, szemre tetszetősen szőttük támadásainkat. Sajnos a befejezésben mindig becsúszott egy-egy hiba. Jellemző, hogy a hosszú labdameneteket nem mi nyertük. Így is szorossá tudtuk tenni a játszmát (25:20). A második szettben új összetételű csapat lépett a pályára. Őszinte játékkal 11 pontot szorgoskodtak össze. A harmadik játszmában mentálisan, fizikailag elfáradva (megmutatkozva a heti kettő esetenként egy edzés hátránya), nem tudtunk kellő ellenállást tanúsítani, megsemmisítő vereséget szenvedtünk.

Szent Benedek Röplabda Akadémia – ZTE RK 3:0 (25:20; 25:11; 25:3)

Javításra május 22-én lesz lehetőségünk Tatán.

Dicséret illeti a lányokat, hogy egy-egy játszmában partiban voltak az ellenféllel.

A csapat tagjai: Balogh Eszter Hanna, Barabás Dorina, Belák Emese, Bognár Csenge, Dala Ramóna, Horváth Anna, Juhász Nikoletta, Lázár Emma, Suder Zsófia Anna, Szekeres Napsugár, Tóth Enikő Szilvia, Tóth Gréta, Tóth Míra, Vass Petra. Edző: Czigány Judit