Újra a pályán!

2021. február 12.

Zalaegerszegen került megrendezésre a dr. Kotsis Attiláné U15 OGYB röplabda bajnokság következő fordulója, amely a novemberi összecsapás pótlása volt.

A nyitómérkőzést az MTE 1904 csapatával játszottuk. Az első játszmát rossz nyitásfogadásokkal kezdtük, így az ellenfél pillanatok alatt öt ponttal elhúzott. Egy idő után stabilizálódott a játékunk, de ez csak a felzárkózásra volt elég, a fordításhoz nem. Mentálisan elfárasztotta a csapatot, így a játszma az ellenfélé lett. A második szettben egy ideig magabiztosan vezettünk, majd érthetetlen okból a játékosok kedvüket vesztve játszottak. Az az erősség (pontot érő nyitás), amellyel, ősszel mérkőzéseket nyertünk, most hiányoztak. Már 2:0. A harmadik szettben a cseresor lépett pályára. Örülve a játék lehetőségnek felszabadulva játszott és nyert az ellenfél cseresora ellen.

ZTE RK – MTE 1904 1:2 (16:25; 17:25; 25:23)

A második mérkőzést a Dág csapata ellen játszottuk. Sokkal koncentráltabbak voltak a játékosok, mint az előző mérkőzésen, de ez csak a szoros végjátékhoz volt elég, a győzelemhez nem. Ennek oka, hogy azokban a játékelemekben voltunk gyengébbek, amelyek ősszel győzelemhez segítettek bennünket.

ZTE RK – Dág KSE 1:2 (20:25; 25:15; 15:25)

Az utolsó mérkőzésen az első játszmában hatalmas küzdelem alakult ki. A végjátékot játékosaim fejben jobban bírták, így nyertük az első játszmát. A második szettet fölényes magabiztossággal hoztuk, így a harmadik játszmában a cseresor léphetett a pályára. Tisztességesen küzdöttek, de az ellenfél jobbnak bizonyult.

Globe Sport – ZTE RK 1:2 (22:25; 8:25; 25:16)

A csapat tagjai: Balogh Eszter, Barabás Dorina, Dala Ramóna, Hermán Krisztina, Horváth Anna, Lázár Emma, Suder Zsófia, Tóth Gréta, Tóth Míra, Vass Petra. Edző: Czigány Judit