Továbbra is harcban az éremért

2018. március 28.

A székesfehérvári Felsővárosi MÁV Előre együttese volt az ellenfele a csapatunknak az NB II-es férfi röplabda bajnokság nyugati csoportjában.

ZTE RK - FELSŐVÁROSI MÁV ELŐRE 3:1 (-19, 22, 22, 22)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok, 50 néző

ZTE RK: Bognár Á., Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Németh B., Gyenes Z. (liberó), Légrádi Á. (liberó), csere: Kovács R., Kiss G., Tóth M., Büki B.,edző: Domokos Lajos

Az alapszakasz utolsó mérkőzésre készültek a csapatok. Tétje inkább a nekünk volt, hiszen ősszel váratlan vereséget szenvedtünk Fehérváron. Jól indult az első játszma. Rövid idő alatt 10:5-re vezettünk, amitől talán túlságosan is megnyugodtak a fiúk. A vendégek fokozatosan dolgozták le hátrányukat, majd 16:16 után a vezetést is átvették, amit már nem tudtunk visszahozni. Érthetetlenül feszült volt a csapat, és ez a játékon is meglátszott. A következő szettekben végig fej-fej mellett haladtak a mérkőző felek. Apró hibák csúsztak a játékba, ami szoros játszmákat eredményezett. Végül is elértük a célunkat és visszavágtunk a Felsővárosnak.

Domokos Lajos: - Egy gyengébb őszi szereplés után összességében ezzel a győzelemmel ötven százalékra hoztuk az idény első felét. Elmondhatjuk, hogy saját osztályunkban a rájátszás előtt továbbra is harcban vagyunk a csoportelsőségért.

A hét elején elkészült a rájátszás menetrendje is. A Szombathely, a Győr és ZTE RK játszik egy oda-visszavágós kört, hogy eldöntse, ki nyeri a Nyugati csoportot és a jogot, hogy az NB I-be juthat.