Szülinapi ajándék volt a győzelem!

2018. január 16.

A férfi röplabda NB II nyugati csoportjában már a második fordulót rendezték, melyben csapatunk az első hazai bajnokiját játszotta. A vendég sümegiek nem tudták felvenni a kesztyűt a felszabadultan játszó kék-fehérekkel szemben.

ZTE RK – Sümeg-Dabronc 3:0 (18, 13, 18)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok 100 néző

ZTE RK: Bognár Á., Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Németh B., Légrádi Á., (liberó) Kiss G., (liberó) csere: Kovács R., Gyenes Z., Tóth M., Göczi R., Büki B.,edző: Domokos Lajos

A mérkőzés elején nem sokáig tartott a kölcsönös ismerkedés, hiszen 5:5 után fokozatosan növeltük előnyünket, majd fiatal centerünknek, Büki Barnabásnak is lehetőséget adva biztosan fejeztük be a játszmát. A második játszmában folytatódott ugyanez a tendencia, annyi különbséggel, hogy már a nyitásokat is egyre hatékonyabban használta a csapat. A harmadik szettben már az összes játékos szóhoz jutott. Egy pillanatnyi holtpont után mindenki felvette a játék ritmusát, és bizonyította, hogy ha kell, lehet rá számítani. Kerek egy órás játék után magabiztos győzelmet aratottunk.

Domokos Lajos:- Nem volt gyenge pontja a csapatnak, akik már régen játszottak ilyen felszabadultan. A szülinapos Gyenes Zoltánt ezzel a győzelmével köszöntötték a fiúk

A fiúkra a következő fordulóban szomszédvári rangadó vár a Szombathelyi SE ellen szombaton 11 órától a vasi megyeszékhelyen.