Híreink

Remek hangulatú tornával zártuk a szezont

2018. május 12.

Hazai szervezésű tornával zárta a bajnoki évet a ZTE Női Röplabda csapata. A négycsapatos torna sajnos csak 3 csapatos lett, mivel a Lendva előző nap este jelezte, hogy nem tud jönni. Így is nagyon jó hangulatban zajlottak a mérkőzések. A hazai csapattal szemben csak az volt az elvárás hogy felszabadultan és örömmel játsszák a mérkőzéseket.

A torna első mérkőzése a ZTE és a Szombathely között zajlott. Az első játszma nagyon nagy küzdelmet hozott, hisz a csapatok fej - fej mellett haladva, felváltott vezetéssel mentek egész 26-ig. Itt aztán két –nyitás-fogadási hiba és a Szombathely huzat be a játszmát 28-26-ra. Következett a második játszma, ami ugyanúgy ment, mint az első egészen 20-ig. Innen aztán a hazaiak nagyobb koncentrációval 25-21-re nyerték a játszmát. Következett a harmadik felvonás. Itt sem adta magát olcsón a Szombathelyi csapa és csak a végjátékban jobban koncentrálva nyer a ZTE csapata 26-24-re és a mérkőzést 2:1-re.

Következett a Sopron - Szombathely mérkőzés. A Szombathelyi lányok itt sem hagyták magukat és nagy küzdésre kényszerítették a Sopron rutinos csapatát. A végjátékot a Sopron bírta jobban és 25-19-re nyerte az első játszmát. Mindenki azt hitte innen már sima lesz a Sopron győzelme, de a vasi lányok nagy küzdelemben még játszma labdához is jutottak. A rutinosabb soproniak azonban odafigyelve nyerték a második játszmát 28-26-ra. A nagy küzdelemmel aztán a Szombathely ki is lőtte magát. A harmadik játszmában kiütközött a két csapat közti különbség és a Sopron simán nyert 25-2-re.

Eljött a harmadik mérkőzés ideje a ZTE és a Sopron csapatai között. A hazai lányok megilletődötten kezdtek az első játszmában. Még mindig bennük volt a bajnokság során mumusnak elkönyvelt Sopron csapata és nem nagy ellenállást tanúsítva elvesztették az első játszmát 25-13-ra. Következett a második játszma, ahol már megmutatták, hogy nincs félni való és váltott vezetés után a Sopron bírta jobban a véghajrát és nyert 25-20-ra. A harmadik játszmában visszaesett a hazai csapat lelkesedése és a Sopron végig vezetve nyerte a játszmát 25-14.

A Torna végeredménye: 1. Sopron,  2. ZTE NRK,  3.  Szombathely.

Minden csapat serleget kapott a szponzorok felajánlásából. Minden együttes legjobb játékosa különdíjban részesült: Sopronból Koronczay Lilla,  Szombathely: Laskovics Renáta,  ZTE NRK: Szalai Vivien.

Minden játékos ajándékkal térhetett haza.

Köszönjük a Támogatóknak a Print Gyorsnyomdának és a VÁM és VÁM Kft-nek a felajánlott díjakat és a támogatásokat.