Híreink

Pontos nyitásaival nyert a Kaposvár

2018. március 06.

A férfi röplabda NB II-ben a Kaposvár vendégeként szerepelt csapatunk. A fiúk szoros mérkőzést játszottak az NB I árnyékában nevelkedő fiatalokkal, de a hazaiak remek nyitásaival szemben nem találtuk az ellenszert.

FINO Kaposvár - ZTE RK 3:0 (-18, -20, -23)

Kaposvár, NB II Nyugati csoport

ZTE RK: Németh B., Bognár Á., Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Domokos Á. (liberó), csere: Kiss G., Gyenes Z., Göczi R., Tóth M., Gellén M., Légrádi Á. (liberó), edző: Domokos Lajos

Már a mérkőzés megkezdése előtt egy kis bonyodalommal zavarta meg a csapat nyugodt mérkőzésre hangolódását. A szövetség által kiírt teremben gyerekbajnokság zajlott, ezért szinte az utolsó pillanatban esett be együttesünk a meccs helyszínére. Gyors bemelegítés után, ugyanilyen gyorsan szerzett tetemes előnyt a hazai csapat, amely kihasználva a csarnok adottságait szinte nyitásból szerezte sorozatban a pontjait. 14:5 után fokozatosan zárkóztunk és próbáltunk tapadni a Kaposvárra. Végül 20 perc játék után 25:18-ra hozta a szettet a hazai csapat.

A második játszmában már érződött, hogy bemelegedtek a fiúk, sőt 19:18-nál még nálunk volt az előny. Ekkor szintén egy jó nyitási szériával a FINO megszerezte azt az előnyt, ami elég volt a játszma végéig. A harmadik szettben szinte lemásolták a csapatok az előző játszmát, annyi különbséggel, hogy most 23:21-ig mi vezettünk. Egy vitatható játékvezetői döntés a hazaiaknak kedvezett ekkor, és ezen már nem tudott túllépni a csapat, amely így 25:23-ra vesztett.

Domokos Lajos:- Végig roppant feszült, ideges hangulatú volt a mérkőzés, amelyen érthetetlenül görcsölt a ZTE, holott pont ez lett volna az, amikor az esélytelenek nyugalmával tudott volna játszani a csapat. Sajnos, az erős, és pontos felugrásos nyitásokkal nem tudtunk mit kezdeni.