Az idei első NB II-es bajnokin a PTE-PEAC volt női csapatunk ellenfele.

ZTE RK –PTE-PEAC 0:3 (-19, -9, -15)
Zalaegerszeg, JV: Őri, Barabás

ZTE RK: Pete, Jankovics, Péter, Németh, Penzer, Koós-Szalai, csere: Szalai, Vass, Bedő-Tálos. edző: Markó Gábor

A találkozó gyászszünettel kezdődött, mivel a napokban vesztettük el id. Tomanóczy Tibort, edzőt, barátot, családapát.

Az első percekben lassan vettük fel a játék ritmusát és a vendégek 9:3-ra elléptek. Összekapták magukat a lányok és jó nyitásokkal és bravúros pontszerzésekkel zárkóztunk. 12:11-nél kisebb hullámvölgy jött a játékunkban. A PTE jól használta magas embereit és újra elléptek (18:13). Időkéréssel sikerült kizökkenteni ellenfelünket így ismét szorossá tettük a játszmát. A hosszú menetek végén pontos befejezéseivel nyerte a játékot a PTE.

A második játékban is nagy küzdés jellemezte a lányokat, de sajnos a koncentráció néha kihagyott és a PTE sorozatban hét pontot szerezve 12:5-re elhúzott. Egy –egy alkalommal visszavettük a szervát, de nem tudtunk sorozatban pontokat szerezni, így simán nyertek a vendégek.

A harmadik játék elején 4:1-re vezettünk. Talán korán elhitték a pécsiek, hogy sima siker lesz. Edzőjük hamar helyre tette a dolgokat és 8:8-nál utolértek minket. nagyon beragadtunk és ez döntőnek bizonyult. A Pécs magabiztosan hozta a harmadik játékot is és így a mérkőzést is.