Merth Attilának ajánlották a győzelmüket

2021. március 09.

A férfi NB II-es röplabda bajnokság nyugati rájátszásában szomszédvári összecsapást rendeztek. Csapatunk az első meccsét játszotta, míg a házigazdának ez már a harmadik volt az alapszakaszt követően.

SZOESE: ZTE RK 1:3 (21,22,-23,23)
Szombathely, ELTE Savaria Egyetemi Központ, Zárt kapuk mögött, Jv: Barabás, Farkas

ZTE RK: Gyenes Z., Horváth H., Horváth R., Koós K., Molnár B., Szabó G., csere: Légrádi Á. (liberó), Kkaramán Á.. edző: Domokos Lajos és Markó Gábor

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés az elmúlt héten tragikus hirtelenséggel elhunyt Merth Attila emlékére, aki tíz éve folyamatosan ott volt a csapatunk mellett, és mindent megtett annak zavartalan működéséért.

Felváltva szerezték a csapatok a pontokat, és 15-ig a hazaiak ki se adták a vezetést a kezükből. Innen viszont elléptünk és biztosan hoztuk az első játszmát. A második szettben felszabadultan kezdtek a fiúk, el is léptünk 3-4 ponttal, de siettettük az újabb pontokat, és a Szombathely 20-20-nál egyenlített. Szerencsére a végén nem remegett a fiúk keze, és már 2:0-át mutatott az eredményjelző a javunkra. Ahelyett, hogy megnyugodtunk volna, továbbra is erőltettük a gyors pontokat, és sok hiba csúszott a játékba. Hiába voltak az időkérések, nem segített a csapaton, és minimális arányban elvesztettük a szettet. A negyedik játszmát parádésan kezdtük, előbb 5:1, majd 10:5 is volt. Szívósan küzdött a Szombathely, folyamatosan dolgozta le hátrányát, és 23:22-nél két pontra volt az egyenlítéstől. Csapatunk, mint az előző szombathelyi meccsen is a végére megrázta magát, és megszereztük a győzelmet.

Domokos Lajos: - Ezt a győzelmet először is az Merth Attilának ajánljuk! Érthetetlenül feszült volt a mérkőzés hangulata, amiből mi jöttünk ki jobban, és fontos három pontot szereztünk.

Együttesünk szombaton 16 órától a TFSE együttesét fogadja az Ostoros Károly Csarnokban.