Még várat magára az első siker U17-es csapatunknál

2024. január 11.

A leány U17 III. osztály Nyugat „A” alapszakaszában nyolc csapattal vette fel a küzdelmet a Balázs Erik edző vezette együttesünk. Az első hazai fordulót követően Ajkán, Kunszigeten, majd Gyenesdiáson szerepelt csapatunk.

Az Ajkán rendezett második fordulóban a Röpsuli SE és az Emericus csapatai ellen játszottak a lányok. Az első meccsen a házigazda erős ellenfélnek bizonyult és a  játék minden elemében felülmúlta csapatunkat. Balázs Erik edző ugyanakkor elmondta, hálásak lehetünk, hogy ilyen ellenfél ellen gyakorolhattunk. Röpisuli SE - ZTE RK 3:0 (-9, -10, -18)

Sajnos a fővárosi Emericus ellen lelkesedésben alul múlták saját magunkat a lányok. Játékerőben lehettek volna méltó partnerei ellenfelüknek, de ehhez sokkal jobban kellett volna koncentrálniuk és küzdeniük. ZTE RK- Emericus U17 B 0:3 (-11, -23, -20)

A csapat tagjai voltak: Farkas Réka, Csuti Anna, Takács Flóra, Bócz Boglárka, Vincze Hanna, Nérel Hédi, Szücs Anna, Kistűttősi Lilien, Király Sára.

A novemberben rendezett újabb fordulóban, Kunszigeten, a Dág KSE és a Győri DRC csapatai következtek.

A Dág KSE ellen Balázs Erik edző technikailag és taktikailag is érettnek tartotta a csapatot játszma, vagy akár a mérkőzés megnyerésére is. Viszont a küzdőszellemünk hiánya miatt a lányok teljesítménye kevésnek bizonyult. Így sajnos egy kellemetlen vereség lett a mérkőzés végeredménye. Dág KSE- ZTE RK 3:0 (-10, -10, -14)

A második összecsapáson egy erősebb ellenféllel, a Győrrel szemben az első két játszmában végre azt hozták játékban a lányoktól, amitől méltán lehetünk büszkék rájuk. A győri lányok kezdő hatosa ellen is megállták a helyüket. A harmadik szettre azonban talán elfáradt csapatunk, ott a koncentráció már nem volt megfelelő. ZTE RK- Győri DRC 0:3 (-22, -20, -16)

A csapat tagjai voltak: Farkas Réka, Csuti Anna, Takács Flóra, Káldi Rozina, Vincze Hanna, Nérel Hédi, Kistűttősi Lilien, Király Sára, Vizsi Emília.

Decemberben még két fordulót rendeztek a bajnokságban. Az első Gyenesdiáson, az alapszakasz utolsó köre volt. Az ellenfelek az NYBRSE és a SZOSI csapatai voltak.

A záró körben lényegesen jobb erökből álló csapatokkal találták szemben magunkat a lányok. Amit a tabellán elfoglalt helyezésük is igazolt. Balázs Erik beszákolója szerint fejben már előre feladták a lányok a mérkőzéséket, és így meg sem tudták közelíteni saját magunktól elvárt teljesítményüket.

NYBRSE-ZTE RK 3:0 (-9,-8,-13)
ZTE RK-SZOSI B 0:3 (-2, -13, -7)

A csapat tagjai voltak: Csuti Anna, Takács Flóra, Szili Dalma, Káldi Rozina, Vincze Hanna, Bócz Boglárka, Nérel Hédi, Vizsi Emília.

Az ünnepek előtt Sopronban zárta az évet U17-es csapatunk, ahol a III-IV. osztály, osztályozó fordulóját tartották. Ellenfelek a SMAFC-Líceum és a fővárosi Castor SE csapatai voltak.
A soproni lányok magabiztos játékkal rukkoltak elő és a feljutása a III. osztályba teljesen megérdemelt. SMAFC Líceum - ZTE RK 3:0 (-4, -8, -15)

A Castor SE ellen két hasonló helyzetű és erősségű csapat találkozott a lelkesedés, az akaraterő és a befektetett energia döntötte el a mérkőzést. Tartalékos összeállításunk ellenére nyílt volt a mérkőzés. CASTOR SE - ZTE RK 3:1 (-20, -20, 18, -21)

A csapat tagjai voltak: Csuti Anna, Takács Flóra, Juhász Nikoletta, Vincze Hanna, Bócz Boglárka, Nagy Emma, Kistüttősi Lilien, Király Natasa.

A lányok legközelebb január 21-én Veszprémben játszanak majd a középszakaszban, a IV. osztály Észak-Dunántúl ’C’ csoportjában. Ellenfelek a VESC Fehér és a Veszprém RK csapatai lesznek.