Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést

2018. január 20.

A férfi röplabda BN II-es bajnokság 11. fordulójában Szombathelyen lépett pályára csapatunk. A szomszédvár Szombathelyi ESE ellen mindig kemény és szoros csatákat vívtunk az elmúlt időszakban. Ezúttal is győzelmi szándékkal utaztunk a vasi megyeszékhelyre.

Szombathelyi ESE – ZTE RK 2:3 (20, 12, -21, -24, 10)

ZTE RK: Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Németh B., Bognár Á., Légrádi Á., (liberó) Domokos Á. (liberó) csere: Kovács R., Göczi R., Büki B., Kiss G., edző: Domokos Lajos

Álomszerűen kezdődött a találkozó, ugyanis az első két szettben, amihez nyúltak a fiúk arannyá változott, vagyis minden bejött, amit akartunk. A harmadik játékban is sokáig vezettünk. 19-16-nál elég volt egy kis hiba és feljöttek a hazaiak, majd kiegyenlítettek (20-20). Ekkor a vasiak legjobbja Szabó sorozatban hatszor nyitott felugrásból ász közeli szervát és ez kizökkentette a fiúkat és el is vesztették a szettet. A negyedik játékban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik vezetett egy –két ponttal. 23-23-nál egy rossz nyitás után átvették a kezdeményezést a házigazdák és 26-24-re megnyerték a szettet és 2-2-re hozták a mérkőzést. Az ötödik, mindent eldöntő játék elején mi szereztünk némi előnyt, majd 8-7-tel fordultunk. Elég volt egy jó periódus és sikerült megnyugtató előnyt szereznünk, ami a találkozó végéig kitartott.

Markó Gábor: - Sima 3:0-s győzelmet kellett volna elérnünk, de nem így lett. Összességében, amiért jöttünk az elértük, azaz győzelemmel térhetünk haza. A játékunkat még csiszolni kell, de erre most lesz egy hónapnyi lehetőségünk.

Csapatunk a jövő héten fogadta volna a Dunaújvárost, de ezt a mérkőzést március 18 –ra került át.