Lesz jobb is!

2023. október 25.

Az elmúlt év U17-es leány csapata az idei évben a Torma Ágnes U20 Országos Bajnokságban indult, és az előző évek eredményeit figyelembe véve a III. osztályba kapott besorolást.
A csapat összetétele némileg megváltozott, két meghatározó játékosunk a versenyszerű sportolást abbahagyta, de érkeztek ígéretes, új lányok is.

Az első forduló helyszíne Kunsziget volt, ahol a Veszprém Volley csapata ellen kezdtük meg a bajnokságot. Mind a három szettben fej fej mellett haladt a két csapat, de a végjátékban az ellenfél határozottabb volt. Az első játszmában volt nyerési esélyünk, ám a a lányok dekoncentrálttá váltak, hiányzott a kommunikáció, így az ellenfélé lett a győzelem. A második és a harmadik szettben végig az ellenfél vezetett 2-3 ponttal, mindig futnunk kellett az eredmény után. Ez mentálisan elfárasztotta a lányokat, így a Veszprém 3:0-val vitte a mérkőzést. A csapat játékán érződött az idény eleji forma, a mérkőzéshiány.

Veszprém Volley – ZTE Röplabda Klub 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

A második mérkőzést a Győri DRC KÉK csapata ellen játszottuk. Ez a csapat 3:0-ra verte a veszprémi lányokat, akiktől mi vereséget szenvedtünk. Ennek megfelelően alakult az első játszma, magabiztosan nyertek a győriek. A második és harmadik szettben az egerszegi lányok bebizonyították, hogy képesek az összeszedett, pontos játékra, és biztosan nyerték a játékot. A negyedik játszmába belealudtak, kevésbé voltak élesek, és az ellenfél egyenlített. A döntő szettben a győrieknek minden sikerült, nagy fölényben voltak, 3:2-re nyerték a mérkőzést. A lányoknak a mérkőzés során voltak élményszámba menő pontszerzéseik, de nem sikerült a magabiztos, ponterős játékot huzamosabb ideig fenntartani.

ZTE Röplabda Klub – Győri Diák Röplabda Club KÉK 2:3 (21:25, 25:19, 25:20, 19:25, 7:15)

A csapat tagjai: Barabás Dorina, Belák Emese, Jankovics Lucia, Juhász Nikoletta, Király Natasa, Kulina Virág, Lázár Emma, Szalai Anna, Tomasovszky Lili Anna, Vass Petra Krisztina, Vitkovics Vanda Edző: Czigány Judit, Másodedző: Bedő-Tálas Fruzsina