A 2020-as év első bajnokiját a Pénzügyőr SE vendégeként játszotta csapatunk.

PÉNZÜGYŐR SE: ZTE RK 3:2 (26,24,-13,-23,-10)
NB II –es férfi röplabda bajnokság, Budapes, JV: Tillmann, Hóbor

ZTE RK: Gyenes Z., Karamán Á., Paksy Á., Koós K., Molnár B., Légrádi Á., csere: Markó G.,edző: Domokos Lajos

A szokatlan felállás rövid zavart okozott a mérkőzés elején a fiúknál, amit a vendéglátók gyorsan ki is használtak, és 7:1-es vezetésre tettek szert. Az első időkérés után fokozatosan zárkóztunk és 12-nél utolértük ellenfelünket. Innen váltakozva estek a pontok, de a végén higgadtabbak voltunk és 31 perc elteltével megnyertük a játszmát. A második szett hasonlóan szorosan alakult, annyi különbséggel, hogy végig vezetettünk pár ponttal (0-2). Ezután a hazaiak több változtatást hajtottak végre, amivel állva hagyták csapatunkat és simán nyerték a szettet. Az egyre jobban fáradó csapatunk még egyszer összekapta magát, felcsillant még a mérkőzés megnyerése is, de az izmok már nem úgy engedelmeskedtek, mint az elején. A döntő játszma 8:4-es hazai vezetésnél már csak formalitásnak tűnt, de pár szép ponttal még jeleztük, hogy ott van a pályán.

Domokos Lajos: - Sajnos ezúttal rövid volt a kispad. Mi sem jelzi jobban, mint hogy a liberónk játszott átlót. Ennek ellenére jól küzdött a csapat, amíg bírta...