Kettős győzelem Győrben

2018. április 22.

Míg férfi csapatunk hazai pályán nem tudta megismételni a Győr elleni bravúrt, addig a női csapatunk a Dunántúl bajnokságban vitézkedett. Tomanóczy Tibor csapatának az ellenfelei a Szombathely B és a házigazda Győr voltak.

Első mérkőzés, a Szombathely B csapata ellen simán indult. Szinte az történt, a pályán, amit a lányok akartak, így a mérkőzést simán nyerték 3:0-ra. /18, 15, 13/.

Nagyobb falatnak tűnt a Győr csapata, akik mindenkit mozgósítottak, aki él és mozog és talán a bajnokság során a legjobb csapattal álltak ki ellenünk, hogy legyőzzenek minket. Az első játszma fej- fej melletti küzdelmet hozott szinte a szett végéig. Felváltva vezettek a csapatok, de a véghajrát jobban bírtuk és 25:23-ra nyertünk. A folytatás sem volt könnyebb, hisz hol mi, hol a Győriek vezettek. Sajnos ebben a játszmában a végjátékot a hazaiak bírták jobban és egyenlítettek 25:22. Következett a harmadik játszma, ahol úgy gondoltuk, alább hagy a győriek lelkesedése, de nem így történt. Mindent megtettek, hogy megnyerjék ezt a játszmát is, de nem hagytuk magunkat és 25:23-ra nyertünk. Még mindig nem volt vége a nagyon izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésnek, hisz a Győriek egyenlíteni tudtak a következő szettben (25:22). Jött a mindent eldöntő ötödik játszma, ahol végig nagy küzdelemben, a végjátékban jobban koncentráló csapatunk szerezte meg a győzelmet 15:13.

Tomanóczy Tibor: - Nagy csatát vívtunk a Győriek ellen, ahol sajnos kevesen voltunk, így nem volt lehetőség egyes játékosok pihentetésére. A lányok nagyon jól küzdöttek. Nem adták fel az utolsó pontig és megnyerték a mérkőzést. Gratulálok mindenkinek, aki részese volt ennek a mérkőzésnek. Küzdelemből jelesre vizsgázta a lányok!

A csapat tagjai:Gál Juci, Kristály Kriszta, Penzel Lili, Domokos Fanni, Szalai Vivien, Horváth Alice, Lukács Anita, Gerencsér Nikolett.