Jó úton járnak a fiatalok!

2018. március 31.

Március 11-én került megrendezésre Sümegen az U19-es versenysorozat következő tornája.

Első mérkőzésünket a házigazda Sümeg ellen vívtuk. Jól kezdtük a mérkőzést 8-7-ig folyamatosan nálunk volt az előny. Ekkor sajnos beragadtunk egy állásba és képtelenek voltunk a legjobb megoldást megtalálni. Nem volt ellenszerünk a sümegiek felugrásos nyitásaival szemben. A második játszmában szinte másoltuk az előzőt. A harmadik szett elején rengeteg ajándékpontot adtunk ellenfelünknek, viszont próbáltunk "látótávolságon" belül maradni. Ennek meg is lett az eredménye. Kezdték a játékosok megérezni, hogy miért is jöttünk. A játszma végig nyitott volt, és amit igazán sajnálhatunk, hogy 23-22-es vezetés után nem sikerült a végjáték. Összességében a sümegi csapat egy komplexebb játékot mutatott be nálunk, viszont a 3. játszmára teljesen fel tudtunk nőni a feladathoz.

Sümeg Dabronc - ZTE RK U19 3:0 (25:14; 25:14;  25:23)

Második mérkőzésünket  a Veszprém csapata ellen vívtuk.Már a bemelegítésnél is látszódott a két csapat közötti tudáskülönbség, a mi javunkra. Annyit kértem a fiúktól, hogy próbáljuk a saját játékunkat játszani és ne vegyük fel az ellenfél stílusát. Gyakorlatilag az egész meccs folyamán sikerült megvalósítani elképzeléseinket. Ennek megfelelően sima három játszmában nyertük meg a mérkőzést.

ZTE RK U19 – Veszprém 3:0 (25:13; 25: 8; 25:16)

Egy meccs szünetet követően a MAFC BME csapatával mérkőztünk.Nem jól kezdtünk, mindjárt az elején 5 pontos előnyt adtunk ellenfelünknek. A gyors időkérés után megnyugodott a csapat és elkezdett játszani. Pontról pontra dolgoztuk le hátrányunkat. Többször is sikerült egyenlítenünk 15-15; 20-20; 23-23 után mentünk bele a játszma végjátékába. Az idegek harca következett! 24-23 és 26-25 - nél is játszmalabdánk volt, melyeket sikerült hárítaniuk a fővárosiaknak. Csak magunkat okolhatjuk, hogy ezen kihasználatlan lehetőségeink után a MAFC pontosabb játékának köszönhetően 29-27 -re megnyerte az első felvonást. Itt még nem lehetett érezni, hogy mekkora hatással lesz a veszített játszma a folytatásra. Sajnos előjött ismét az a gyerekbetegség, hogy volt ebben a szettben 2-3 olyan felállás, amit nem tudtunk elforgatni, így elég gyorsan növelte előnyét a MAFC. Nagy elszántsággal vetették bele a srácok magukat a 3. szettbe. Jól is kezdtük a játszmát, majd újra és újra nyitásfogadási hibákat vétettünk. 11-5 után már csak futottunk az eredmény után. Ennek ellenére nem volt lefutott a szett, mert hatalmas küzdeni akarással folyamatos koncentrációra kényszerítettük ellenfelünket.

MAFC BME - ZTE RK U19 3: 0 (29:27; 25:14;  25:18)

Markó Gábor: - Elmondható a tornáról, hogy jó úton járunk! Szinte minden játékos hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez. Öröm volt látni, hogy tudtunk igazi csapatként küzdeni még akkor is amikor ellenfeleink több ponttal vezettek. Tanulság viszont számunkra, hogy kiélezett szituációkban sokkal határozottabban kell megoldani az előttünk lévő helyzeteket. A nyitásfogadás gyakorlása pedig úgy érzem egy egész életen át tartó folyamat egy röplabdás életében.