Győzelmi esélyt szalasztottunk el

2017. december 03.

Az NB II férfi röplabda bajnokságban közvetlen riválisunkat a SZESE Győrt fogadtuk. Szerettünk volna hazai pályán nyerni, ami egy kicsit görcsössé tette a fiúkat.

ZTE RK - SZESE GYŐR 1:3 (-20,23,-22,-17)

ZTE RK: Horváth R. Koós K. Molnár B. Lesznyik K. Németh B. Göczi R. Domokos Á. (liberó) Légrádi Á. (liberó) csere: Bognár Á. Kiss G. Gyenes Z. edző: Domokos Lajos

Kettő azonos tudású csapat feszült egymásnak. Az első szettben a hazai csapat 9! nyitást rontott, amit a Győr (köszöni szépen), ki is használt. A második játszma volt a legszínvonalasabb. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de javarészt mi jártunk előrébb. 18:18-nál ért utol minket a Győr. Ekkor Göczi Roland remek megmozdulásaival, majd Koós Krisztián elemi erejű leütéseivel lendült tovább a szekér. A véghajrában egy téves bírói ítélet után egy pontra ismét feljött a vendégcsapat (24:23). Az utolsó pont a miénk volt, amit hosszú labdamenet végén Koós egy ejtéssel szerzett meg és ezzel kiegyenlítettünk (1-1). A harmadik szett jól indult és hasonló volt a forgatókönyv, mint az előzőben. Végig vezettünk, de sajnos jöttek folyamatosan a hullámvölgyek is. Mindig volt valaki, aki lendítsen a csapaton és így már 16:10-re is vezettünk, amikor egy érthetetlen rövidzárlat következtében leadtuk tetemes előnyünk, amit a mérkőzés végéig ki sem hevertek a fiúk. A szettet végül a Győr nyerte. A negyedik játékban már nem tudtunk abban a ritmusban játszani, mint az előzőekben és a vendégek gyorsan elhúztak és előnyüket megtartva nyerni tudtak. Győzelmi esélyt szalasztottunk el, amit a bajnokság hátralevő részében kell pótolni egy bravúr győzelemmel.

Domokos Lajos:- Győzelmi esélyt szalasztottunk el. Ezt, úgy érzem, a fiúk is így gondolták, és ez sajnos fordítva sült el. Aki játszott már igazi tétmeccset, az tudja, miről beszélek. Tanultunk belőle, és legközelebb megpróbáljuk a terhet levenni a fiúk válláról.