Győrben sem borult a papírforma

2021. április 05.

A férfi röplabda NB II nyugati rájátszásában már a második kört kezdték a csapatok. Együttesünk a  Széchenyi Győr ellen játszott idegenben.

Széchenyi Győr: ZTE RK 1:3 (-23,19,17,21)
Győr, egyetemi Csarnok, Zárt kapuk mögött, Jv: Farkas, Nagy

ZTE RK: Horváth H., Horváth R., Szabó G., Molnár B., Tompa D., Koós K., Csere: Karamán Á., Légrádi Á. (liberó). Edző: Domokos Lajos és Markó Gábor

Az első szettben 6:2-re, majd 8:7-re is vezettünk. Ekkor volt játékosunk, Pap József került a nyitóhelyre, aki sorozatban 5 nyitással fordított az álláson. Feltűnő volt, hogy a fiúk ebben a szettben nyolc ki nem kényszerített hibát vétettek, ami megpecsételte a szett végét. Térfélcsere után a hazaiak négypontos előnyt szereztek, amit 5:5-nél kiegyenlítettünk, és innen folyamatosan vezettünk 3-5 ponttal. Ez a lendület tartott a harmadik szettben is, sőt ez volt a legsimább az egész mérkőzésen. A negyedik játszmában már 17:8-ra vezetettünk, amikor pár pontatlan megoldás után 18:17-ig zárkózott a Győr. Ekkor időt kértünk és sikerült megbeszélni a folytatást és négypontos előnyt kiépíteni, amit már meg is tartottunk a játszma végéig.

Domokos Lajos: -Talán még az elmúlt heti könnyed győzelem járt a fiúk fejében az első játszmában, mert 8 ki nem kényszerített hibával 8 pontot adtunk a Győrnek, teljesen ingyen, amit köszöntek szépen. Szerencsére ezzel véget is ért a nosztalgiázás, és érvényesült a két csapat közötti jelenlegi különbség. Köszönöm a csapatnak, hogy széppé tették sok embernek a húsvéti ünnepeket!