Elkezdődött a Női Dunántúli Bajnokság

2017. november 14.

Elindult a pontvadászat a ZTE NŐI Röplabda csapata számára a Dunántúli Bajnokságban. A lányok az első fordulót Szombathelyen, a Szombathely A és a Győr csapataival vívták.
A Szombathelyiek elleni mérkőzés nagyon jól indult. Az első játszmát végig irányítva jó játékkal nyertük 25:19-re. A második játszmában sem hagyott alább a lendület és 25:16 ponttal sikerült folytatni. A harmadik és negyedik játszma is nagy küzdelmet hozott. Fej-fej mellett ment a játék. A végjáték azonban a Szombathelynek kedvezett. Jött a mindent eldöntő 5 játszma ahol nagy harc folyt minden pontért. A lányok nagyot küzdöttek. Sajnos kritikus pillanatban egy játékvezetői tévedés rányomta bélyegét az eredmény alakulására így elvesztettük a játszmát 15:13-ra, a mérkőzést 3:2-re.

Rövid pihenő után következett a Győriek elleni mérkőzés, ahol mindenki lehetőséget kapott a játékra. Aki pályára lépett nagyot küzdött és mindent megtett a győzelem sikeréért.

Így a mérkőzést 3:0, / 25:18, 25:17, 25:17/ arányban nyertük.

Az edző, Tomanóczy Tibor elismerően nyilatkozott a lányok teljesítményéről.

- A Lányoknak nincs szégyenkezni valójuk hisz mindent megtettek a győzelem megszerzéséért. Mindenki dicséretet érdemel. Nagyon örültünk a hétvégi sikernek.

A mérkőzéseken szerepelt játékosok: Lukács Anita, Árr Gitta, Gál Juci, Gazdag-Czinder Anikó, Molnár Dorka, Szalai Vivien, Domokos Fanni, Sárosi Norberta, Kristály Kriszta, Pete Vanda, Bódis Bianka, Hegyi Franciska. Edző Tomanóczy Tibor.

Köszönet a maroknyi szurkolóinknak, akik elkísérték a csapatot és a nagyszerű biztatást.

A következő forduló hazai környezetben, az Ostoros csarnokban /ZTE pálya/ december 9-én lesz, ahol a Szombathely B és az Ajka lesz az ellenfél. Mindenkit várunk a mérkőzésekre szurkolni!