Egymásért küzdöttünk és nyertünk!

2018. október 22.

A negyedik fordulóban ismét idegenben kellett játszanunk. A házigazda a Gödöllő csapata volt.

Penta Gödöllői RC- ZTE RK 1: 3 (18:25, 25:23, 28:30, 20:25)
Gödöllő: Török Ignác Gimnázium

ZTE RK: Kiss G., Németh B., Molnár B., Lesznyik K., Koós K., Gyenes Z. Csere: Horváth R., Pap J., Gellén M. Vezető edző: Markó Gábor

Nem úgy indult a találkozó, ahogyan azt elterveztük. Nagyon sok volt a hiba és a rossz megoldás, így a hazaiak pillanatok alatt elhúztak 9:2-re. Szépen fokozatosan lendültünk játékba, a játszma közepén már nálunk volt az előny, amit megtartva sikerült megnyerni az első felvonást (18:25). A folytatásban másolták a csapatok az előző szett forgatókönyvét, azzal a különbséggel, hogy a hazaiak voltak a pontosabbak a szett végén és azzal egyenlítettek is (25:23). A harmadik szettben ismét a hazaiak voltak a pontosabbak (15:10). Kapaszkodtunk, és ahogyan sikerült a hibákat minimalizálni, úgy lett egyre szorosabb a játszma. 20:20, majd 20:22. A végjáték aztán drámaira sikeredett két játszmalabdánál is nyitást hibáztunk 23:24, 24:25. Sikerült megnyugodni és óriási küzdelemben megnyerni a harmadik játszmát (28:30). Ez a fegyvertény a későbbiekben döntőnek bizonyult. A negyedik szettben már sikerült végig koncentrálni, ami az eredmény alakulásában is megmutatkozott 6:9, majd 14:20-ra vezettünk. A végjátékban már a mi akaratunk érvényesült így 20:25-re megnyertük a szettet vele együtt a mérkőzést is.

Markó Gábor:- Nagy kár a fehérvári kisiklásért! A két meccs pontosan rávilágított a hibáinkra, hogy miket kell kijavítanunk. Öröm volt látni viszont, hogy a játékosok tudtak egymásért küzdeni, ami a mai győzelem egyik fő záloga volt.

Folytatás Zalaegerszegen október 28-án 16,00 órakor a Fino Kaposvár U21 csapata ellen.