Egy könnyebb, egy nehezebb

2017. december 12.

Hazai környezetben folytatódott a női röplabda Dunántúl Bajnokság. Női csapatunk a Szombathely B és Ajka csapatait fogadta. Az első mérkőzést a szomszédvár Szombathely B csapatával játszottuk. Meglátszott a két csapat közti különbség. A szombathelyiek nagyon lelkesen játszottak az eredmény viszont 25:11 a mi javunkra. A második játszma sem hozott különösebb izgalmat hisz a játék végén Tomanóczy edző a cseréket játszatta és így is 25:15 lett az eredmény. A harmadik játszma izgalmasra sikeredett. Az előző játszmát befejező csapat kezdett végig fej-fej melletti küzdelemben a fellelkesült vasiak nyertek 27:25-re. A negyedik játszmát az eredeti felállásba kezdte a hazai csapat. Igaz itt már jelentkeztek nyitásfogadási és figyelmetlenségi hibák. A nyitások is kevésbé voltak jók, mint az első két játékrészben. Szoros küzdelemben sikerül megnyerni a játékrészt 26:24-re és a mérkőzést 3:1-re.

ZTE NRK-SZOESE B 3-1 (-11, -15, 25, -24)

Következett az Ajka - Szombathely B találkozó, ahol a szombathelyiek kevésbé tanúsítottak olyan ellenállást, mint az első találkozón, így az Ajka simán nyert 3:0-ra. A forduló harmadik találkozóján a két győztes csatája következett. Már a meccs elején kitűnt az Ajka rutinja, hisz sok éve együtt játszanak már. Jobb, pontosabb nyitásokkal és hazai nyitásfogadási hibákkal tarkított mérkőzésen az Ajka nyert 3:0-ra.

ZTE NRK - Ajka 3-0 (11, 21, 15)

Tomanóczy Tibor: - Ha a játékosaink elhiszik, hogy nem gyengébb csapat, mint az Ajka és nagyobb önbizalommal játszanak megszorongathatták volna a vendégcsapatot. Így is, aki kilátogatott a mérkőzésekre sok szép megoldást láthatott a röplabda szépségéből.

A mérkőzéseken az alábbi játékosok szerepeltek.:  Szalai Vivien, Gazdag C. Anikó, Gál Juci, Lukács Anita, Kristály Kriszta, Domokos Fanni, Pete Vanda, Sárosi Norberta, Árr Gitta /liberó/.

A következő forduló 2018. február 10-én, Zalaegerszegen lesz. Várunk minden sportot RÖPLABDÁT szerető szurkolót!!!

Fotó: Katona Tibor