Híreink

Bevették Sümeg várát az U15-ös lányok

2022. március 29.

Az dr. Kotsis Attiláné U15 OGYB leány röplabda bajnokság középszakaszának záró fordulóját Sümegen rendezték meg. Csapatunk a házigazdákkal játszotta az első mérkőzést. Megilletődve kezdtünk, amit nehezített, hogy ellenfelünk nagyon keményen nyitott, melyet a lányok nem, vagy csak nagy nehézségek árán tudtak fogadni. A rossz nyitásfogadás végig jellemző volt, így az első szettet elveszítettük. A második és a harmadik játszmában javult a nyitásfogadás, jobban szerváltunk, mezőnyöztünk, így a mérkőzést 2:1-re meg is nyertük.

Sümeg-Dabronc Sárga – ZTE RK 1:2 (25:13, 22:25, 18:25)

Második mérkőzésünket Dág csapata ellen játszottuk. Mindkét csapat szívvel-lélekkel küzdött, mindent odatett a pályára. Minimális különbség volt a mérkőző felek között, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-két ponttal. Nagyon szép labdamenetekkel tarkított találkozót végül 2:1 arányban megnyertük.

ZTE RK – Dág KSE 2:1 (21:25, 25:22, 25:16)

A harmadik mérkőzést Taksony csapatával játszottunk volna, de ők nem vállalták a mérkőzést, így a találkozót 3:0-lal a javunkra írták.

BTDSE – ZTE RK 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)

Ezzel a középszakaszt 6 győzelemmel, veretlenül zártuk, így csoportelsőként jutottunk tovább.

A csapat tagjai: Balogh Eszter Hanna, Barabás Dorina, Dala Ramóna, Hermán Krisztina, Lázár Emma, Nérel Hédi, Sulyok Dorka Eszter, Szűcs Anna, Vizsi Virág Edző: Czigány Judit