Híreink

Bajnok a ZTE RK!

2021. április 18.

Az NB II-es bajnokság nyugati rájátszásában fontos mérkőzés várt csapatunkra, hiszen közvetlen riválisunkkal a fővárosi TFSE együttesével játszottunk. Különböző okokból csupán hat, de rendkívül elszánt játékossal keltünk útra, erre a döntő fontosságú mérkőzésre.

TFSE: ZTE RK 1:3 (-22,21,22,15)
Budapest, Zárt kapuk mögött, Jv: Dobos, Filibér

ZTE RK: Horváth R., Szabó G., Molnár B., Tompa D., Koós K., Horváth H. Edző: Domokos Lajos és Markó Gábor

Út közben olvastuk ellenfelünk beharangozóját, ami még tovább tüzelte a csapatot. Jól kezdtük a mérkőzést, és vezettünk 6:2-re, majd 14:9-re is. 19:19 után vették át a vezetést a hazaiak, és ráérezve a lehetőségre megnyerték a játékot. A második szettben tovább tartott a TFSE lendülete, de nem tudtak ellépni, és a fiúk türelmesen játszva, fokozatosan dolgozták le hátrányukat, a végjátékot pedig biztosan hozták. A harmadik szett döntőnek bizonyult a végső győzelem szempontjából. A TFSE jól is kezdett, hiszen vezetett 6:2-re, majd 17:11-re is, de a ZTE nagyon jó nyitásokkal előbb 20:20-nál egyenlített, majd kihasználva a lélektani előnyt, a szettet is megnyerte. Ezzel el is dőlt, hogy az utolsó fordulónak pontelőnnyel vághatunk neki. Az utolsó játszmát a fiúk már teljesen felszabadultan kezdték, és egy pillanatig sem adtak esélyt a hazaiaknak. Így az utolsó forduló eredményétől függetlenül már bajnok a ZTE RK!

Domokos Lajos: -Ez a hat srác ma igazi csodát vitt véghez! Tisztában azzal, hogy senki másra nem számíthatnak, nagyon fegyelmezetten, óriási szívvel, és talán egy kis mennyei segítséggel hozták ezt a rendkívül fontos mérkőzést. Ellenfelünk szerint a hazai mérkőzésen Fortuna velünk volt. Most mi magunk voltunk Fortuna!