A saját kezünkben van a sorsunk

2021. február 08.

Az NB II-es férfi röplabda bajnokság nyugati csoportjában a Széchenyi Győr csapatát fogadtuk. A találkozó mindkét csapatnak fontos volt a rájátszás miatt.

ZTE RK: Széchenyi Győr 3:1 (-20, 17, 22, 20)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok, Zárt kapuk mögött, Jv: Őri, Prukner

ZTE RK: Horváth R., Koós K., Molnár B., Szabó G., Gyenes Z., Horváth H., csere: Tompa D., Karamán Á., Légrádi Á. (liberó). Edzők: Domokos Lajos és Markó Gábor

Csapatunk ezzel a találkozóval költözött hosszú idő után vissza megszokott játszóterére, de az első játszmában még nem látszott, hogy otthon lennénk, és a Győr ezt kihasználva folyamatosan vezetett 2-4 ponttal, amit meg is tudott tartani a szett végéig. A második játszmában változtattunk a felálláson, ami meglepte a vendégeket. Ebben a játékban jól használtuk ki a lehetőségeinket, és ez biztos játszmanyerést eredményezett. Próbált a Győr alkalmazkodni az új helyzethez, de ekkor már jó ritmusban játszottak a fiúk, és megnyerté ezt a szettet is. Az utolsó játszmában már mindkét csapaton látszott a fáradtság, amit mi fejben jobban kezeltünk, és ha nehézen is, de hoztuk a sorsdöntő pontokat.

Domokos Lajos: - Gratulálok az egész csapatnak, hogy sikerült győzelemmel visszatérnünk a csarnokba. Tudtuk, hogy nyernünk kell, hogy legyen esélyünk a csoportelsőségre. A srácok megfogadták meccs közben a tanácsokat, és alkalmazták is őket. Ezek után a saját kezünkben van a sorsunk.