Híreink

A padlóról felállva tettük szorossá a mérkőzést

2018. március 21.

A bajnokság utolsó előtti fordulójában a Dunaújváros csapatár fogadtuk. Az első osztály árnyékában nevelkedő fiatalok ellen vesztet állásból jöttünk vissza a mérkőzésbe, de a győzelmet, már nem tudtuk kiharcolni.

ZTE RK -DUNAFERR SE 2:3 (-19, -22, 18, 22, -14)
Zalaegerszeg, Ostoros Károly Csarnok

ZTE RK: Góczi R., Horváth R., Koós K., Molnár B., Lesznyik K., Németh B., Gyenes Z., (liberó) Légrádi Á., (liberó) csere: Gellén M., Kovács R., Bognár Á., Kiss G., Büki B.,edző: Domokos Lajos

Az első játszmában fej-fej mellett haladtak a csapatok 18 pontig, de végig a vendégek vezettek 1-2 ponttal. Ekkor szinte menetrendszerűen egy játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket, ami visszavetette a csapatot, már nem először az idényben. A második szett szintén kiélezett küzdelmet hozott. Sajnos, 22:21-es újvárosi vezetésnél a odaajándékoztunk pontokat az ellenfélnek, így a játszmaarány 0:2-re alakult.

Benne volt a levegőben a játszmanyerés, és ez ki is jött az elkövetkező percekben. A fiúk végig vezetve nyerték a harmadik szettet 25:18-ra. Ez megnyugtatta a csapatot és pontos nyitásokkal, biztos támadásokkal, illetve a feljavult sáncmunkával behúztuk a negyedik játszmát is. Következett a hirtelen halál, ahol már minden egyes pontnak szinte dupla jelentősége van. A Dunaferr tudott fordulni 8:5-ös állással, majd még ezt is megfejelte 2 ponttal. Hazai időkérés után mindent egy lapra feltéve, sőt mérkőzéslabdát hárítva 14:14-nél utolértük a vendégeket. Sajnos a túlzott igyekezet kettő rossz döntést hozott, és elúszott a mérkőzés. Mi sem jellemzi jobban a mérkőzést, mint hogy 109 percig tartott, 106:105 volt a kis pontok aránya a Dunaújváros javára, tehát valóban csak nüanszok döntöttek a vendégek javára.

Domokos Lajos: -Nagy csata volt, amit a játékvezetők sajnos, ha nem is szándékosan, de befolyásoltak. Gratulálunk az ellenfélnek, és sok sikert ezeknek a fiatal srácoknak, akik hétről-hétre jól teljesítenek a magasabb osztályban is!

Szombaton az alapszakasz utolsó fordulójában a Székesfehérvár együttesét fogadja a ZTE RK 16 órától az Ostoros csarnokban.